MŠ Světlov Šternberk
MŠ Světlov Šternberk

Spustili jsme pro vás nové webové stránky!

Děti se učí se záchrannou stanicí Ruda nad Moravou

Konečně se nám otepluje a tím pádem mohli zpět do přírody ježci, netopýři a první letošní zajíčci. Pár ježků šlo za dětmi do naší mateřské školky Světlov.
Děkujeme za spolupráci záchranné stanici Ruda nad Moravou.

Při jedné z každodenních vycházek do okolí naší mateřské školy Světlov jsme při hledání ořechů našli v trávě i malé pichlavé klubíčko. Ale co s ním? Takový mrňousek zimu nepřežije! Chvíli jsme ho pozorovali a pak se rozhodli, že ho musíme zachránit.

Vzali jsme ho do školky a druhý den s námi cestoval do Záchranné stanice Ruda nad Moravou, kde nám slíbili, že ježka zazimují a na jaře vrátí, abychom ho mohli vypustit do volné přírody.

Počátkem května se přece jen začalo oteplovat a návrat našeho ježčího kamaráda se mohl uskutečnit. Děti se už nemohly dočkat, až ho znovu uvidí. Za půl roku v péči manželů Maixnerových nabral potřebnou hmotnost a vyrostl. Přišel den návratu do přírody. Děti si donesly pracovní rukavice, aby si mohly pichlavé klubko potěžkat a v kyblíku ho donesly až na vybrané místo, kde ho společně vypustily s jeho dalším kamarádem.

Ježci

Datum vložení: 12. 5. 2021 11:47
Datum poslední aktualizace: 12. 5. 2021 12:20
Autor: Správce Webu

O škole

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Aktuální počasí

dnes, čtvrtek 24. 6. 2021
déšť 26 °C 17 °C
pátek 25. 6. déšť 24/13 °C
sobota 26. 6. slabý déšť 22/12 °C
neděle 27. 6. zataženo 25/13 °C
Mateřská škola Světlov, Šternberk,
příspěvková organizace
Světlov 2592/21
785 01 Šternberk