MŠ Světlov Šternberk

Spustili jsme pro vás nové webové stránky!

MŠ Světlov

Lokalita školy:
Mateřská škola Světlov se nachází v okrajové části města Šternberka. Pozemek MŠ je situován nedaleko místního lesa v klidné lokalitě, která je obklopena nově vznikajícím sídlištěm.

Charakter a specifika budovy/budov:
Výstavba MŠ Světlov byla dokončena v roce 2013.
Budova školy se skládá z přízemí a prvního podlaží. V každém patře jsou dvě třídy. V jedné třídě je umístěno 28 dětí ve věku od 3 do 7 let (s odkladem školní docházky). Z jedné části budovy je umožněn vstup na zahradu, z druhé strany budovy je parkoviště pro rodiče a zaměstnance školy. Po vstupu do budovy se nalevo nachází vstup do šatny zaměstnanců, dále pak úklidová místnost a kabinet učitelek. Vlevo se jde do šatny. V šatně má každé dítě svou značkou označenou skříňku a botník. Ze šatny se jde do třídy, která je koncipována jako jedna velká místnost určená jak pro herní aktivity, tak pro stravování a odpočinek dětí po obědě.
Mateřská škola má k dispozici jak, zpevněnou tak i travnatou plochu. Na zpevněné ploše stojí samotná škola, dále pak parkoviště a přístupová cesta ke škole. Travnatou částí je potom zahrada školy. Do zahrady se v přízemí vstupuje přímo ze tříd nebo po schodišti ze tříd z patra. Dále je přístup na zahradu z boku budovy. Zahrada se skládá ze dvou propojených částí, kde jsou umístěny herní prvky – tunel, horolezecká stěna, počítadla, skluzavka (plastová) a zahrady, kde jsou dvě pískoviště a další herní prvky. Na zahradě máme vše vyrobené ze dřeva – lavičky, psa (spojené klády na procvičování motoriky), pyramidu s boční provazovou stěnou, vyvýšené záhony a barel na dešťovou vodu. Jediným prvkem z nerez oceli je další skluzavka. Na zahradě máme též smyslový chodníček, chýši z proutí a ptačí budku.

MŠ Světlov

dnes, sobota 10. 4. 2021