MŠ Světlov Šternberk

Spustili jsme pro vás nové webové stránky!

Vítáme Vás ve školce

Školka volá

Všem našim dětičkám přejeme mnoho krásných zážitků, spoustu nových kamarádů a co nejméně slziček!

Vítáme Vás ve školce

1.9.2022 zahajujeme nový školní rok 2022/2023.

Školka volá

Vážení a milí rodiče,

blíží se nám začátek nového školního roku a my bychom vás rádi seznámili s několika důležitými informacemi.

V první řadě prosíme rodiče nově nastupujících dětí, aby ráno v den nástupu dítěte do MŠ donesli vyplněné dokumenty, které dostali na úvodní schůzce. Pokud rodiče nebyli na schůzce přítomni, dostanou dokumenty na vyplnění od třídní paní učitelky v den nástupu dítěte do MŠ.

ZMĚNA VÝŠE ŠKOLNÉHO

Výše úplaty za předškolní vzdělávání ve školním roce 2022/2023 činí 445 Kč/měsíc.

Školné je možné hradit:

1. měsíčně - vždy nejpozději k 15. dni daného měsíce,
2. jednorázově pololetně - nejpozději do 15. září a do 15. února daného školního roku
3. jednorázově na celý školní rok- nejpozději do 15. září daného školního roku (září - červen) platba během letních prázdnin dle chodu mateřské školy a docházky dítěte

Jako VARIABILNÍ SYMBOL pro spárování platby uveďte RODNÉ ČÍSLO DÍTĚTE.
Dále k platbě prosím napište do poznámky jméno a příjmení dítěte a název třídy, do které dítě dochází.

Pro děti, které dosáhnou do 31. 8. 2022 pěti let, je předškolní vzdělávání od 1. 9. 2022 povinné. Pro tyto děti a děti s odkladem povinné školní docházky je poskytováno vzdělávání bezúplatně.

CO DĚTI POTŘEBUJÍ

- plastový kelímek (podepsaný)
- pohodlné oblečení do třídy, které si dítě může umazat např. od barev
- malé děti pyžamo na spinkání (každých cca 14 dní prosíme rodiče, aby se přihlásili o vrácení pyžamka a následně donesli čisté)
- pro pobyt venku – oděv přiměřený počasí, který si dítě může ušpinit, v létě kšiltovku. V zimě nezapomínat na rukavice a vhodné oblečení (oteplovačky, teplé boty, čepice, šály...).
- náhradní oblečení (ponožky, punčochy, spodní prádlo, tričko, tepláčky)
- papuče s pevnou patou a bílou podrážkou, které si dítě bude umět samo nazout a vyzout
- gumáky, pláštěnku (ponechat ve skříňce dítěte)
- kapesníky (nejlépe v krabičce)

- nelinkovaný sešit formátu A4

Prosíme, aby jste dětem jejich věci řádně podepsali, aby se zabránilo případným nepříjemnostem se ztrátami.

Prosíme, aby si děti veškeré hračky a plyšáky nechávaly ve skříňkách. Plyšáky si děti po obědě vezmou ze skříňky pouze na spinkání. Prosíme o dodržování této prosby, dochází nám k hromadění hraček ve třídě, různým sporům a ztrátám.

Výjimku budou mít v září nově nastupující děti, z důvodu podpory jejich adaptace v MŠ.

ORGANIZACE CHODU MŠ

5:45 - 8:30 - PŘÍCHOD DĚTÍ DO MŠ - spontánní ranní hry, zájmové činnosti, individuální přístup učitelky k dětem, pohybové aktivity, spolupráce s rodinou)

8:15 – 9:00 hygiena, snídaně

9:00 – 10:00 ranní kruh, řízené činnosti v centrech

10:00 – 11:30 převlékání, pobyt venku, hygiena

11:30 – 12:15 oběd, hygiena

12:00 - 12:30 - VYZVEDÁVÁNÍ DĚTÍ, KTERÉ ODCHÁZÍ PO OBĚDĚ - Děti, které půjdou v daný den po obědě, zapište do sešitu, který najdete na chodbě před vstupem do tříd. Prosíme, aby jste si pro děti došli co nejdříve, aby nebyl narušován odpočinek ostatních dětí. Prosíme, aby jste zvonili krátce na svou třídu, aby nebyl opět narušován odpočinek dětí.

12:15 – 14:00 spánek a odpočinek

14:00 – 14:30 hygiena, svačina

14:30 – 16:15 - VYZVEDÁVÁNÍ DĚTÍ Z MŠ - odpolední zájmové činnosti, spontánní hry a individuální přístup k dětem, spolupráce s rodinou, hry se členy rodiny

STRAVA

Prosíme o nahlášení stravy. Pokud nebude mít dítě nahlášenou stravu, nebude ráno do MŠ přijato. V případě nepřítomnosti dítěte vám bude strava vydána pouze 1. den nepřítomnosti dítěte v MŠ, do čistých jídlonosičů. V případě nepřítomnosti i dalších dnů dítěte v MŠ si stravu odhlaste. (webové stránky - https://www.strava.cz/…va/)

SEZNÁMENÍ SE ŠKOLNÍM ŘÁDEM

Důkladně si prostudujte školní řád, který najdete na našich webových stránkách -> …nty. Upozorňujeme, že budeme potřebovat podpis, ohledně seznámení s tímto řádem.

AKTUALIZCE DOKUMENTŮ

Prosíme o sdělení změn zdravotního stavu u dětí (alergie, astma...) a doložení potvrzení od lékaře. Prosíme také o  sdělení jiných změn (příjmení rodičů, bydliště, telefon....).

NOVÁ PANÍ UČITELKA

Ve třídě Mravenečků (MŠ Světlov) přivítáme novou paní učitelku Bc. Lenku Oulehlovou a ve třídě Zajíčků (MŠ Oblouková) přivítáme paní učitelku Kateřinu Dostálovou. Paní učitelky se na všechny děti moc těší.

RANNÍ ÚKOL

Děti si mohou každý den splnit s rodiči dobrovolný ranní úkol, který najdete na stolečku před šatnou. Ranní úkol může vašim dětem usnadnit příchod do MŠ a napovědět jim, jaké bude nejspíše týdenní téma :-).

ODEBÍRÁNÍ PAPÍRŮ

Pokud máte možnost odebírat v práci použité papíry, které by se jinak vyhodily, budeme rádi, když nám je donesete do MŠ, děti je rády ještě využijí na kreslení.

SBĚR VRŠKŮ PRO ADÉLKU

Nadále se naše MŠ Oblouková podílí na sběru vršků pro Adélku. Vršky můžete vhazovat do vyznačené krabice v MŠ.

AKCE MŠ A FOTKY najdete na našich webových stránkách na těchto odkazech -> …ms/ a …va/.

V případě dotazů se na nás neváhejte obrátit :-)

Všem dětičkám přejeme mnoho krásných zážitků, spoustu nových kamarádů a co nejméně slziček!
Těšíme se na vás v novém školním roce :-)

Se srdečným pozdravem

pedagogický tým MŠ Světlov a MŠ Oblouková